ایجاد فرم در روبات

  تمامی مثال های این بخش در روبات @createformbot اجرا شده است. برای مشاهده نتیجه کار می توانید به این روبات مراجعه کنید.

  برای ساخت فرم در روبات باید در آن روبات ادمین باشید.

۱- ابتدا به منو یا زیر منویی که می خواهید کلید فرم را در آن قرار دهید مراجعه کنید و سپس دستور form/ را ارسال کنید.

شما می توانید کلید فرم را در منوی اصلی و یا یکی از زیر منو ها قرار دهید. ابتدا روبات را به هر جایی که می خواهید کلید فرم را در آن جا قرار دهید هدایت کنید و سپس دستور form/ را ارسال کنید.

۲- در این مرحله شما باید عنوانی برای کلید فرم وارد کنید. در این مثال فرم پرسش و پاسخ را وارد می کنیم.

۳- پس از اینکه کاربران فرم را تکمیل می کنند در انتها پیامی به آن ها نمایش داده می شود. در این قسمت از مراحل ایجاد فرم این پیام را مشخص می کنیم.

۴- بعد از انجام مراحل فوق باید سوال یا سوالات فرم را مشخص کنیم.

هر سوال یک متن است. سوال ها به ترتیبی که وارد می کنید از کاربران پرسیده می شود. در این مرحله متن سوال را وارد و ارسال کنید:

۵- هر سوال در فرم شما می تواند سه نوع جواب داشته باشد:

ورود اطلاعات: کاربران را در ارسال پاسخ آزاد می گذارد. به این صورت که کاربران می توانند هر نوع اطلاعات متنی، تصویری، ویدیو و ... ارسال کنند.

انتخاب گزینه: در این حالت کاربران تنها مجازند ا بین گزینه هایی که شما مشخص می کنید جواب را انتخاب کنند.ارسال پاسخ در خارج از این گزینه ها باعث می شود که پیام خطا به کاربران نمایش داده شود.

ترکیبی: این نوع از پاسخ تعدادی گزینه در اختیار کاربران قرار می دهد. به این صورت که کاربران می توانند از بین آن گزینه ها پاسخی را مشخص کنند و یا اینکه پاسخ متنی یا غیر متنی خارج از گزینه های مشخص شده ارسال کنند.

۶- در صورت انتخاب یکی از انواع جواب انتخاب گزینه و یا ترکیبی از شما خواسته می شود که اولین گزینه را وارد کنید.

یک متن را در این مرحله ارسال کنید. در صورتی که نوع جواب را ورود اطلاعات انتخاب کرده اید مستقیما به مرحله ۸ خواهید رفت.

۷- پس از ورود اولین گزینه در صورتی که می خواهید گزینه های بیشتری وارد کنید آن ها را ارسال کنید و در غیر این صورت باید اتمام اضافه کردن گزینه ها را ارسال کنید.

هر تعداد گزینه که می خواهید اینجا وارد کنید و در نهایت اتمام اضافه کردن گزینه ها را انتخاب کنید تا به مرحله بعد بروید.

۸- پس از تنظیم نوع جواب وارد این مرحله خواهید شد. در این مرحله می توانید سوال / سوال های بعدی را برای فرم وارد کنید.

سوال های خود را به صورت متن وارد کنید و در انتها پایان را ارسال کنید. در هر مرحله از تعیین سوال مراحلی مشابه مراحل ۴ تا ۷ را طی خواهید کرد.

۹- پس از اتمام ورود سوال / سوال ها در نهایت پایان را انتخاب کنید.

پس از انتخاب پایان از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید فرم خود را به کانال و یا کلیدی از روبات متصل کنید و یا خیر. فعلا در اینجا هیچکدام را ارسال می کنیم. برای اطلاعات بیشتر از نحوه اتصال فرم به کانال و یا کلید به راهنمای فرم مراجعه کنید.

۱۰- درنهایت در پایان از شما خواسته می شود که نام کاربری تلگرامی و یا ایمیلی را وارد کنید.

هر بار که کاربران فرم شما را پر می کنند و ارسال می کنند،‌ اطلاعات فرم برای شما ارسال می شود. در صورتی که می خواهید این اطلاعات به ایمیل شما ارسال شود در اینجا ایمیل خود را وارد کنید. در صورتی هم که می خواهید اطلاعات از طریق روبات به یک کاربر تلگرامی ارسال شود در این قسمت آن را مشخص کنید.

  توجه داشته باشید که در صورتی که ایمیل خود را برای ارسال اطلاعات کاربران مشخص کرده باشید این فایل های ارسالی کاربران را نیز به دریافت خواهید کرد. در حال حاضر تنها فایل های کمتر از ۲۰ مگابایت قابل دریافت از تلگرام و ارسال به ایمیل می باشند.

  در صورتی که در این قسمت یک نام کاربری تلگرامی را مشخص می کنید باید بررسی کنید که کاربر مورد نظر حتما یک بار به روبات شما وارد شده باشد و آن را بلاک نکرده باشد.

پس از نمایش پیام فرم شما با موفقیت ایجاد شد شما می توانید کلید را در محل تعیین شده در روبات خود مشاهده کنید.

برای مشاهده کلید اضافه شده به صفحه کلید خود start/ را ارسال کنید.

  شما می توانید با دستورهای adminmodeoff/ و adminmodeon/ روبات خود را بین دو وضعیت ادمین و کاربر عادی تعویض کنید. به این صورت شما می توانید روبات خود را از دید کاربر عادی مشاهده کنید.