ایجاد کلید دریافت موقعیت کاربر در روبات

  تمامی مثال های این بخش در روبات @createformbot اجرا شده است. برای مشاهده نتیجه کار می توانید به این روبات مراجعه کنید.

  برای ساخت کلید در روبات باید در آن روبات ادمین باشید.

۱- برای ساخت کلید دریافت موقعیت کاربر، ابتدا روبات را به نقطه ای که قصد ساخت کلید در آن جا را دارید هدایت کنید.

شما می توانید کلید دریافت موقعیت کاربر را در منوی اصلی و یا یکی از زیر منو ها قرار دهید. ابتدا روبات را به هر جایی که می خواهید کلید فرم را در آن جا قرار دهید هدایت کنید و سپس دستور locationButton/ را ارسال کنید.

۲- پس از ارسال دستور ساخت کلید دریافت موقعیت از شما درخواست می شود تا عنوانی برای کلید وارد کنید.

یک عنوان دلخواه و متناسب وارد کنید. با توجه به اینکه موقعیت کاربر تنها پس از تایید او ارسال خواهد شد سعی کنید عنوان متناسب با درخواست باشد.

۳- در محله بعد از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید کلید را در منو نمایش دهید و یا خیر.

با انتخاب گزینه نمایش کلید در صفحه کلید قرار داده خواهد شد. با ارسال خیر! کلید ساخته می شود اما در صفحه کلید قرار داده نخواهد شد و برای مدیریت آن باید به بخش ادمین -> مدیریت دکمه ها مراجعه کنید.

۴- پس از انتخاب تنظیمات نمایش کلید پیام ساخته شدن کلید برای شما ارسال خواهد شد. این یعنی کلید شما با موفقیت ساخته شده است.

  وقتی برای اولین بار کلید دریافت موقعیت کاربر را در روبات ایجاد می کنید پس از ساخت کلید به جای نمایش منوی مدیریت کلید در زیر پیام ساخته شدن کلید منوی نمایش و عدم نمایش را مشاهده خواهید کرد. این به آن دلیل است که صفحه کلید شما برای بار اول نیاز به بازسازی دارد. پس از ساخت کلید یک بار start/ را ارسال کنید و سپس بر روی کلید ساخته شده ضربه بزنید تا منوی مدیریتی کلید را مشاهده کنید. از دفعات بعد منوی مدیریتی را بلافاصله پس از ساخت کلید دریافت خواهید کرد.

۵- برای مدیریت کلید ساخته شده در مد ادمین بر روی آن ضربه بزنید تا منوی مدیریتی کلید را دریافت کنید.

  در مد ادمین کلید دریافت موقعیت کاربر عملکرد خود را نخواهد داشت و کلیک بر روی آن باعث باز شدن منوی مدیریتی کلید می شود. برای آزمایش کلید ساخته شده لازم است با حساب غیر ادمینی آن را تست کنید و یا از مد ادمین خارج شوید.

برای خارج شدن از مد ادمین می توانید دستور adminmodeoff/ و برای ورود مجدد به مد ادمین دستور adminmodeon/ را ارسال کنید.

  برای مشاهده موقعیت کاربران خود می توانی در سایت کریت به قسمت روبات های من مراجعه کرده و سپس بر روی لیست کاربران روبات خود کلیک کنید.

  پس از اینکه کاربر اطلاعات موقعیت خود را ارسال کرد یک پیام به صورت پیش فرض برای کاربر ارسال می شود. برای تغییر متن این پیام می توانید دستور changelocationsaved/ را ارسال کنید.